Mafia
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


Jocuri
 
AcasaAcasa  GalerieGalerie  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 Mafia City (1) - First Edition

In jos 
+6
celena
corinne
edu
Rebishor
Queeditch
Arwen
10 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3 ... 10, 11, 12
AutorMesaj
laura
Cetatean treaz de-a binelea
Cetatean treaz de-a binelea



Numarul mesajelor : 71
Data de inscriere : 25/11/2008

Mafia City (1) - First Edition - Pagina 12 Empty
MesajSubiect: Re: Mafia City (1) - First Edition   Mafia City (1) - First Edition - Pagina 12 Icon_minitimeLun Dec 01, 2008 6:50 pm

Sa curga shampaniaaaaaaaaaaaaaaaaaa!
Sus In jos
corinne
Cetatean treaz de-a binelea
Cetatean treaz de-a binelea



Numarul mesajelor : 65
Data de inscriere : 25/11/2008

Mafia City (1) - First Edition - Pagina 12 Empty
MesajSubiect: Re: Mafia City (1) - First Edition   Mafia City (1) - First Edition - Pagina 12 Icon_minitimeLun Dec 01, 2008 6:55 pm

va felicit pe toti dragi colegi de joc!! si sa-mi fie cu iertare daca v-am mai suparat din cand in cand, din pacate intra in "atributziile" serviciului : )) Laughing va pup si mi-ar placea sa ne intalnim si in realitate sa sarbatorim Twisted Evil
Sus In jos
edu
Cetatean turmentat
Cetatean turmentat



Numarul mesajelor : 25
Data de inscriere : 25/11/2008

Mafia City (1) - First Edition - Pagina 12 Empty
MesajSubiect: Re: Mafia City (1) - First Edition   Mafia City (1) - First Edition - Pagina 12 Icon_minitimeLun Dec 01, 2008 6:56 pm

Felicitari Laurei care a avut un fler deosebit chiar de pima seara de a ma fi suspectat ca fiind criminal...
Sus In jos
laura
Cetatean treaz de-a binelea
Cetatean treaz de-a binelea



Numarul mesajelor : 71
Data de inscriere : 25/11/2008

Mafia City (1) - First Edition - Pagina 12 Empty
MesajSubiect: Re: Mafia City (1) - First Edition   Mafia City (1) - First Edition - Pagina 12 Icon_minitimeLun Dec 01, 2008 6:57 pm

edu a scris:
Felicitari Laurei care a avut un fler deosebit chiar de pima seara de a ma fi suspectat ca fiind criminal...

Multumesc frumos domnule criminal. Te omoram daca ma omorai!Smile
Sus In jos
edu
Cetatean turmentat
Cetatean turmentat



Numarul mesajelor : 25
Data de inscriere : 25/11/2008

Mafia City (1) - First Edition - Pagina 12 Empty
MesajSubiect: Re: Mafia City (1) - First Edition   Mafia City (1) - First Edition - Pagina 12 Icon_minitimeLun Dec 01, 2008 6:58 pm

Felicitari tuturor care au participat si si-au batut capul ca eu sa fiu desconspirat...Poate ne intalnim si in realitate...
Sus In jos
edu
Cetatean turmentat
Cetatean turmentat



Numarul mesajelor : 25
Data de inscriere : 25/11/2008

Mafia City (1) - First Edition - Pagina 12 Empty
MesajSubiect: Re: Mafia City (1) - First Edition   Mafia City (1) - First Edition - Pagina 12 Icon_minitimeLun Dec 01, 2008 7:00 pm

Pai tocmai de aia nu am vrut sa te omor domnisoara,ca sa te pot felicita la sfarsit....
Sus In jos
celena
Red Rose
Red Rose



feminin
Numarul mesajelor : 112
Varsta : 43
Stare de spirit : higher and higher
Data de inscriere : 25/11/2008

Mafia City (1) - First Edition - Pagina 12 Empty
MesajSubiect: Re: Mafia City (1) - First Edition   Mafia City (1) - First Edition - Pagina 12 Icon_minitimeLun Dec 01, 2008 7:31 pm

sper ca jucam impreuna si runda urmatoare pirat
Sus In jos
verrutza88
Cetatean treaz
Cetatean treaz



Numarul mesajelor : 31
Data de inscriere : 26/11/2008

Mafia City (1) - First Edition - Pagina 12 Empty
MesajSubiect: Re: Mafia City (1) - First Edition   Mafia City (1) - First Edition - Pagina 12 Icon_minitimeLun Dec 01, 2008 7:50 pm

yupiiii...am castigat:D:Very Happy:D
Sus In jos
celena
Red Rose
Red Rose



feminin
Numarul mesajelor : 112
Varsta : 43
Stare de spirit : higher and higher
Data de inscriere : 25/11/2008

Mafia City (1) - First Edition - Pagina 12 Empty
MesajSubiect: Re: Mafia City (1) - First Edition   Mafia City (1) - First Edition - Pagina 12 Icon_minitimeLun Dec 01, 2008 9:59 pm

felicitari tuturor!
Sus In jos
tijadejad
Cetatean treaz de-a binelea
Cetatean treaz de-a binelea
tijadejad


Numarul mesajelor : 68
Data de inscriere : 27/11/2008

Mafia City (1) - First Edition - Pagina 12 Empty
MesajSubiect: Re: Mafia City (1) - First Edition   Mafia City (1) - First Edition - Pagina 12 Icon_minitimeLun Dec 01, 2008 10:32 pm

si am mai terminat o misiune:) doar ca pe mine nu ma felicita nimeni:(
Sus In jos
tijadejad
Cetatean treaz de-a binelea
Cetatean treaz de-a binelea
tijadejad


Numarul mesajelor : 68
Data de inscriere : 27/11/2008

Mafia City (1) - First Edition - Pagina 12 Empty
MesajSubiect: Re: Mafia City (1) - First Edition   Mafia City (1) - First Edition - Pagina 12 Icon_minitimeLun Dec 01, 2008 10:35 pm

oricum a fost fff interesant,,, jocu abia astept sa inceapa...din nou...Smile
Sus In jos
Inahanna
Cetatean turmentat
Cetatean turmentat
Inahanna


feminin
Numarul mesajelor : 14
Data de inscriere : 27/11/2008

Mafia City (1) - First Edition - Pagina 12 Empty
MesajSubiect: Re: Mafia City (1) - First Edition   Mafia City (1) - First Edition - Pagina 12 Icon_minitimeLun Dec 01, 2008 11:00 pm

tijadejad a scris:
oricum a fost fff interesant,,, jocu abia astept sa inceapa...din nou...Smile


Te felicit eu, moncher:) king
Sus In jos
tijadejad
Cetatean treaz de-a binelea
Cetatean treaz de-a binelea
tijadejad


Numarul mesajelor : 68
Data de inscriere : 27/11/2008

Mafia City (1) - First Edition - Pagina 12 Empty
MesajSubiect: Re: Mafia City (1) - First Edition   Mafia City (1) - First Edition - Pagina 12 Icon_minitimeLun Dec 01, 2008 11:08 pm

ms ms... criminalo:)))))
Sus In jos
tijadejad
Cetatean treaz de-a binelea
Cetatean treaz de-a binelea
tijadejad


Numarul mesajelor : 68
Data de inscriere : 27/11/2008

Mafia City (1) - First Edition - Pagina 12 Empty
MesajSubiect: Re: Mafia City (1) - First Edition   Mafia City (1) - First Edition - Pagina 12 Icon_minitimeLun Dec 01, 2008 11:14 pm

oricum.... faceam si eu pe interesantu cand am spus,,,, ca nimeni nu mia multumit.... oricum si eu va multumesc ca nu m ati votat....
Sus In jos
celena
Red Rose
Red Rose



feminin
Numarul mesajelor : 112
Varsta : 43
Stare de spirit : higher and higher
Data de inscriere : 25/11/2008

Mafia City (1) - First Edition - Pagina 12 Empty
MesajSubiect: Re: Mafia City (1) - First Edition   Mafia City (1) - First Edition - Pagina 12 Icon_minitimeLun Dec 01, 2008 11:46 pm

felicitari colegule(tija)... Razz
Sus In jos
tijadejad
Cetatean treaz de-a binelea
Cetatean treaz de-a binelea
tijadejad


Numarul mesajelor : 68
Data de inscriere : 27/11/2008

Mafia City (1) - First Edition - Pagina 12 Empty
MesajSubiect: Re: Mafia City (1) - First Edition   Mafia City (1) - First Edition - Pagina 12 Icon_minitimeMar Dec 02, 2008 12:06 am

si tie colega:) mai vrei gogosi si cafea ca ma duc sa iau:))
Sus In jos
Arwen
Elf of Rivendell
Elf of Rivendell
Arwen


feminin
Numarul mesajelor : 165
Varsta : 45
Stare de spirit : Importanta
Data de inscriere : 24/11/2008

Mafia City (1) - First Edition - Pagina 12 Empty
MesajSubiect: Re: Mafia City (1) - First Edition   Mafia City (1) - First Edition - Pagina 12 Icon_minitimeMar Dec 02, 2008 12:57 am

Ei, cum nu te-a felicitat nimeni, tijadejad? Ia vezi o pagina in urma. Basketball
Imi pare rau ca n-am apucat sa va scriu nimic pana acum. Primaritza bizi rrrrrrrau in seara asta...Abia am reusit sa postez necrologul si statisticile, ca a si trebuit sa fug cu treburi administrative, ca orice primar serios. geek

Eh, o facuram si pe-asta, dragii mei...la prima editie a jocului ma refeream, evident. Nu stiu cum v-ati simtit voi (de fapt, despre
unii stiu, despre altii cam banuiesc..), dar pe mine aproape m-a secat de energie runda asta. lol!
Deja urechile mele s-au facut cat ale elefantului de la cate mi-ati povestit in privat zilele astea. Mai am un pic si-mi iau zborul cu ele, ca deja fac fal-fal de vreo 2 zile. Ca sa nu va mai spun ca de cele mai multe ori aveam ferestre (pe mess) deschise cu aproape toti participantii, simultan - cel putin in primele 2 zile a fost nebunie in culise. Laughing
Avand in vedere faptul ca toti ati jucat pentru prima data, mi-am dorit foarte tare sa va placa acest joc la fel de mult pe cat imi place mie si din acest motiv m-am implicat total, atat in rolul de primar cat si in discutiile private pe care le aveam cu voi, traind alaturi de voi toate emotiile pe care le-ati incercat si cautand sa raspund cat mai responsabil intrebarilor pe care mi le-ati adresat. Am fost un primar corect si impartial si acest lucru trebuie sa fie un deziderat pentru oricine va avea acest rol in editiile viitoare. Un primar corupt risipeste tot farmecul jocului si de acest lucru vreau sa fiti foarte constienti!
Trebuie sa va marturisesc faptul ca, pentru mine, Corinne a fost surpriza editiei. Nu doar ca ma distram teribil citind postarile ei (inversunarea cu care ii acuza pe nevinovati si-apoi teama ca va fi omorata noaptea de catre acestia, precum si faza cu piratul m-au facut sa rad cu lacrimi!!!), dar mi-a si marturisit ca ii place jocul la nebunie si asta am simtit in permanenta din partea ei. De multe ori am avut impresia ca e mai pasionata chiar si decat mine. Laughing
Mi-a placut mult modul Verrutzei de a pune problema - are stofa de detectiv, asta e clar.
Celena...desi sta cu piratii in sifonier Laughing e foarte matura si atenta...sunt sigura ca in curand va ajunge un adversar de temut pentru oponentii ei din editiile viitoare.
Domnisoara Laura..spumoasa ca de obicei (ne cunoastem de vreo 7 ani) si la fel de diplomata, nu doar ca nu s-a dezmintit, dar simt ca este un jucator care va surprinde mereu.
Am suferit cand au fost sacrificate Rebishor ('ubiritza!!!) si celena. In privinta celenei imi venea mie sa ies pe forum si sa strig in gura mare "Ce faceti cetateni? Oameni buni!! Va omorati politistul?!!" lol!
Pe de alta parte, daca n-ati fi eliminat-o pe celena la vot, ati fi omorat din start atat doctorul (corinne era urmatoarea pe lista voturilor din acea zi) cat si pe domnisoara politist, caci asasinii planuisera executia celenei in acea noapte. Pfff...ce zi criminala!! Laughing

In runda aceasta s-au strecurat si greseli, dar e un lucru firesc avand in vedere ca a fost jocul de acomodare. Cea mai mare greseala pe care o putem comite in acest joc este sa absentam in ultima jumatate de ora de votare. Atunci pot aparea elemente noi, se pot rasturna situatii - cum s-a si intamplat deja de doua ori : o data cu votul eliminarii celenei si implicit ratarea crimei si a doua oara cu demascarea lui edu si votarea Inahannei (bine, greseala asta a fost in avantajul cetatenilor, ce-i drept, dar total in defavoarea criminalilor). A doua mare greseala pe care o putem face in privinta jocului este sa ne inscriem daca n-avem de gand sa jucam. Wink

Per total eu zic ca a iesit bine pentru prima editie, mai ales ca 9 din 10 jucatori au fost incepatori; ne-am jucat impreuna, am facut cunostinte noi, s-au mai sudat legaturile vechi si chiar s-au legat prietenii noi. flower

Ar fi multe de spus, dar ma voi opri aici pentru moment. Va multumesc tuturor pentru participare si pentru interesul manifestat si tin sa felicit inca o data toti cityzenii si in special pe victoriosii care au incheiat jocul! (tija, sa nu te aud comentand iar ca nu te-a felicitat nimeni, ca deja vezi ca m-am specializat in necrologuri! Twisted Evil Laughing Razz )

PS: Cine zicea pe-aici ca da de baut?! Ca mie imi place sampania Martini. Si aia Cinzano. Laughing tongue
V-am pupat, onorabililor. Like a Star @ heaven
Sus In jos
https://mafiacity.forumgratuit.ro
Arwen
Elf of Rivendell
Elf of Rivendell
Arwen


feminin
Numarul mesajelor : 165
Varsta : 45
Stare de spirit : Importanta
Data de inscriere : 24/11/2008

Mafia City (1) - First Edition - Pagina 12 Empty
MesajSubiect: Re: Mafia City (1) - First Edition   Mafia City (1) - First Edition - Pagina 12 Icon_minitimeJoi Dec 04, 2008 7:36 am

Topic inchis.
Sus In jos
https://mafiacity.forumgratuit.ro
Continut sponsorizat





Mafia City (1) - First Edition - Pagina 12 Empty
MesajSubiect: Re: Mafia City (1) - First Edition   Mafia City (1) - First Edition - Pagina 12 Icon_minitime

Sus In jos
 
Mafia City (1) - First Edition
Sus 
Pagina 12 din 12Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3 ... 10, 11, 12
 Subiecte similare
-
» Mafia City (2) - Resurrection
» Mafia City - Participanti si Rezultate
» Mafia City (3) - V for Vendetta /The murderous revenge!

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Mafia :: Cartierul general :: Mafia City-
Mergi direct la: