Mafia
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


Jocuri
 
AcasaAcasa  GalerieGalerie  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 Mafia City (2) - Resurrection

In jos 
+6
corinne
rifka
Rebishor
Marius
celena
Arwen
10 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3 ... 9, 10, 11, 12  Urmatorul
AutorMesaj
Arwen
Elf of Rivendell
Elf of Rivendell
Arwen


feminin
Numarul mesajelor : 165
Varsta : 45
Stare de spirit : Importanta
Data de inscriere : 24/11/2008

Mafia City (2) - Resurrection - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: Mafia City (2) - Resurrection   Mafia City (2) - Resurrection - Pagina 10 Icon_minitimeMier Dec 10, 2008 12:06 am

las' ca-mi revin io. Mad
Sus In jos
https://mafiacity.forumgratuit.ro
laura
Cetatean treaz de-a binelea
Cetatean treaz de-a binelea



Numarul mesajelor : 71
Data de inscriere : 25/11/2008

Mafia City (2) - Resurrection - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: Mafia City (2) - Resurrection   Mafia City (2) - Resurrection - Pagina 10 Icon_minitimeMier Dec 10, 2008 12:07 am

Domn primar, daca ati incurcat itzele pe la primarie p-acolo...sa nu va asteptati la un al doilea mandat. Poate doar la unu de arestare.

Un sfat, daca-mi permiteti. Nu mai chltuiti banii pe campanie, luati-va o vacanta in Teneriffe. Sanatate!
Sus In jos
Arwen
Elf of Rivendell
Elf of Rivendell
Arwen


feminin
Numarul mesajelor : 165
Varsta : 45
Stare de spirit : Importanta
Data de inscriere : 24/11/2008

Mafia City (2) - Resurrection - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: Mafia City (2) - Resurrection   Mafia City (2) - Resurrection - Pagina 10 Icon_minitimeMier Dec 10, 2008 12:14 am

Hmm...se pare ca nu avem crima in seara asta...Acum am realizat. Ori doctorul traieste, ori criminalii nu au trimis votul secret cu crima...
Sus In jos
https://mafiacity.forumgratuit.ro
Arwen
Elf of Rivendell
Elf of Rivendell
Arwen


feminin
Numarul mesajelor : 165
Varsta : 45
Stare de spirit : Importanta
Data de inscriere : 24/11/2008

Mafia City (2) - Resurrection - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: Mafia City (2) - Resurrection   Mafia City (2) - Resurrection - Pagina 10 Icon_minitimeMier Dec 10, 2008 12:58 am

Ce putem face? Riscam si mergem mai departe. Idea
Eu am analizat un pic situatia si deja sunt pe o pista. Sper sa nu ma insel, caci daca gresesc acum, va trag pe toti in groapa. Dar daca nu gresesc, scot orasul la lumina. Totul este pe muchie de cutit.
S-o luam cu inceputul..

In prima seara am anchetat-o pe rifka si am aflat ca este criminal. In seara asta am anchetat-o pe corinne, asa cum am spus ca voi face si ancheta a dezvaluit faptul ca si aceasta era criminal. Acestea fiind spuse, iata alte fapte concrete precum si concluziile mele:


1. Laura...trimisa la balotaj in prima seara de cele doua criminale anchetate, paraseste in glorie lista mea de suspecti.
2. Rebishor o voteaza in prima seara pe corinne, a doua seara o provoaca pe rifka. Ambele criminale anchetate. Si sa vedem ce spune Rebishor...

In prima seara

Rebishor spune: "mi se pare suspecta asemanarea dintre votul celenei si a lui corinne...tind sa cred ca sunt in aceeasi echipa..dar cum nu pot vota decat pe una din ele...votez corinne"

Evident, dupa explicatia pe care a dat-o, o putea vota la fel de bine pe celena, care, dupa cum am putut observa cu totii in seara asta, NU era criminala. Totusi, ea a votat-o pe corinne - criminalul anchetat astazi. Bila alba!


In cea de-a doua seara

Imediat dupa ce criminalul rifka posteaza urmatorul mesaj :

"arwen
pana acum nu am raspuns la acuzatiile tale pentru ca pur si simplu nu as avea de ce;
daca ai fi urmarit de la inceput postarile mele, ti-ai fi dat seama ca ele nu au nici o legatura cu vreun cetatean; cu atat mai putin cu echipa criminala; numai faptul ca nu iti sustine nimeni ideea, ar trebui sa iti dea de gandit..
in plus, in acest mod, ai putea sa atragi gratuit atentia asupra mea si sa distragi atentia de la adevaratii criminali;
si inca ceva...eu inca nu imi permit sa fac o lista, (asa cum ai facut tu, oare de ce?) pentru ca nu am suficiente dovezi inca..iar eu analizez lucrurile amanuntit... nici chiar pe tine nu pot sa te acuz, pentru ca, desi te grabesti sa faci o lista cu cei 3 criminali, ca sa distragi atentia tuturor, eu totusi nu sunt convinsa inca...
dar vom vedea din postarile viitoare

si acum, dragi cetateni, cu gandul ca un criminal a fost gasit, va doresc noapte buna Very Happy
si maine, forte proaspete"

,

vine Rebishor si spune chestia asta: "rifka, se pare ca esti singura care are certitudinea ca un criminal a fost omorit. asta probabil pentru ca ai informatii suplimentare fata de noi...cetatzenii de rand... Suspect "

Iar Rebishor face asta in conditiile in care deja rifka era pe lista suspectilor mei Exclamation

Daca citim cu atentie mesajul criminalei anchetate, observam ca el este cat se poate de convingator...cine era cu ea in echipa se putea abtine de la comentariu sau o putea sustine fara sa dea ceva de banuit. Dar nu, Rebishor a venit si, desi se putea lega de orice alta idee din mesajul rifkai, ea s-a legat de un amanunt ce o putea incrimina pe aceasta, turnand gaz pe focul pe care eu il aprinsesem deja ptr rifka..
Ma gandesc ca daca Rebishor era cu rifka in echipa, la momentul postarii era deja prea riscant pentru astfel de provocari.

Din nou, bila alba!


Revin cu partea a doua in cateva momente..
Sus In jos
https://mafiacity.forumgratuit.ro
Rebishor
Cetatean treaz
Cetatean treaz
Rebishor


Numarul mesajelor : 56
Data de inscriere : 25/11/2008

Mafia City (2) - Resurrection - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: Mafia City (2) - Resurrection   Mafia City (2) - Resurrection - Pagina 10 Icon_minitimeMier Dec 10, 2008 1:08 am

Hai ca parca mi-am mai revenit din Shocked ...orashel.!..sunt un cetatzean onorabil si ma bucur sa constat ca din cele 2 voturi de care sunt responsabila , 2 au contribuit la eliminarea criminalilor din orashelul nostru. sunt shocata de cat de tare m-am putut insela in privintza celenei , si cat de nedreptzi am fost cu ea ...sper ca de acolo de langa ingerashi ne va putea ierta...
Sus In jos
laura
Cetatean treaz de-a binelea
Cetatean treaz de-a binelea



Numarul mesajelor : 71
Data de inscriere : 25/11/2008

Mafia City (2) - Resurrection - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: Mafia City (2) - Resurrection   Mafia City (2) - Resurrection - Pagina 10 Icon_minitimeMier Dec 10, 2008 1:43 am

Ma alatur lui Rebishor si o rog pe Celena sa ne ierte . Tare orbi am fost....
Celena honey...te pup Smile
Sus In jos
Arwen
Elf of Rivendell
Elf of Rivendell
Arwen


feminin
Numarul mesajelor : 165
Varsta : 45
Stare de spirit : Importanta
Data de inscriere : 24/11/2008

Mafia City (2) - Resurrection - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: Mafia City (2) - Resurrection   Mafia City (2) - Resurrection - Pagina 10 Icon_minitimeMier Dec 10, 2008 2:45 am

Am revenit cu partea a doua a analizei.

3. Marius...Complicata situatie!

Inainte de a analiza situatia lui Marius, tin sa fac niste precizari: Stiu sigur ca Marius nu si-a primit rolul la timp pentru ca in privat l-am apostrofat destul de tare pe Queeditch pentru aceasta gafa iar el a recunoscut ca asa a fost, n-a incercat sa fuga din calea nervilor mei. Daca Marius se dovedeste a fi criminal, tarasenia de mai sus m-a indus in eroare. Motivele le-am explicat anterior cand am insistat ca Marius este cetatean - primarul nu-i spusese rolul si nu fusese contactat de nicio echipa.
Queeditch este pentru prima data primar in acest joc si, fiind putin luat pe sus de noua functie, a omis chiar sa-mi spuna si mie cu cine sunt in echipa. Nu a fost rea intentie, pur si simplu nu era obisnuit cu noul rol si cu toate atributiile lui. Abia dupa ce l-am intrebat eu cine este colegul meu din politie si-a dat seama ca a uitat sa-mi spuna atat mie, cat si celuilalt politist. Probabil la fel s-a intamplat si in cazul echipei lui Marius, daca Marius avea echipa... Exclamation
Este o supozitie.

Si-acum, sa trecem la analiza faptelor...

In prima seara, cand doi criminali depistati deja voteaza celena, Marius vine fluierand si ma voteaza pe mine spunand ca sunt lingusitoare Laughing si killeritza!
Evident, eu n-am lingusit pe nimeni, ba din contra, am declarat ca toti sunt suspecti. Bazandu-ma pe teoria cu rolul lui de cetatean, am crezut ca Marius vrea doar sa condimenteze jocul atunci si chiar l-am considerat amuzant, mai ales ca pe mine nu ma votase nimeni, deci nu eram in pericol. Totusi, un element de stranietate tot isi facuse loc pe-acolo. Acum, cand stim ca celena a fost cetatean, elementul de stranietate din postul lui marius a inceput sa flipaie intens sub ochii mei. Daca Marius e criminal, in acel moment el tocmai a creat o diversiune...Voteaza diferit de rifka si corinne si ptr ca nu are argumente impotriva mea, baga unele inventate, dar simpatice.

Dupa care Marius face niste glume cu laura, o acuza putin si voteaza relaxat celena, la balotaj.
Dupa care...Marius vine si spune ca nu intelege de ce apar doi oameni in necrolog...celena si war. Practic, Marius vrea sa sugereze faptul ca n-a inteles regulamentul! Foarte, foarte bine...daca Marius e criminal, pana aici, jocul lui este asa cum am spus acum vreo 30 ore - desavarsit.
Dupa care...Marius nu mai posteaza nimic toata ziua. Nu tu o analiza, nu tu o parere, nu tu o lista cu suspecti, nimic. Nu se leaga de vorbele nimanui. Practic, Marius nu se implica in nimic. Poate pentru ca rolul lui cere discretie..?
Dupa care...eu ies la rampa cu ancheta si Marius, brusc stie regulamentul (din moment ce n-a mai pus intrebari referitoare la actiunea mea care, fie vorba intre noi, era o chestie total noua pentru el care juca ptr prima oara acest joc), brusc nu mai e cetatean bulversat, brusc intelege ca rifka ne induce in eroare..si tot brusc, o voteaza. Pana atunci n-a avut nicio parere despre postarile de pe forum, repet.
Mai mult, Marius devine umbra mea. Atentie, Marius nu lupta alaturi de mine in dezbaterile de pe forum, ci devine umbra mea. Ceea ce e o mare diferenta. Si este o atitudine foarte dubioasa in cazul in care teoria mea cu rolul lui de cetatean pica. Pentru ca Marius nu este cu mine in echipa!


Deci ce avem pana aici?

1. Marius NU este politist.
2. Marius NU se implica.
3. Marius este un jucator simpatic si foarte discret. Asa cum trebuie sa fie un criminal ca sa duca jocul pana la capat.
Sus In jos
https://mafiacity.forumgratuit.ro
Arwen
Elf of Rivendell
Elf of Rivendell
Arwen


feminin
Numarul mesajelor : 165
Varsta : 45
Stare de spirit : Importanta
Data de inscriere : 24/11/2008

Mafia City (2) - Resurrection - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: Mafia City (2) - Resurrection   Mafia City (2) - Resurrection - Pagina 10 Icon_minitimeMier Dec 10, 2008 3:46 am

"Alea iacta est" a spus Cezar hotarand, dupa o lunga ezitare, sa traverseze Rubiconul si riscandu-si, astfel, viata.
Alea iacta est spun eu acum si votez Marius. Mafia City (2) - Resurrection - Pagina 10 813202
Sus In jos
https://mafiacity.forumgratuit.ro
laura
Cetatean treaz de-a binelea
Cetatean treaz de-a binelea



Numarul mesajelor : 71
Data de inscriere : 25/11/2008

Mafia City (2) - Resurrection - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: Mafia City (2) - Resurrection   Mafia City (2) - Resurrection - Pagina 10 Icon_minitimeMier Dec 10, 2008 4:06 am

Daca toti jucatorii ar fi la fel de minutiosi in analize si la fel de implicati in joc ca dom politist, jocul s-ar ridica automat la un alt nivel.
Asadar , daca dom politist are dreptate (si tind sa cred ca lucrurile stau cum spune dumnealui intrucat a analizat si argumentat atat de realist tot ce a spus) , atunci eu imi scot palaria si ma inclin cu respect : bravo dom' politai, felicitarile mele. Poate ca-i cam devreme pentru astfel de aprecieri, dar daca aveti dreptate sunteti practic castigatorul jocului. Mafia City (2) - Resurrection - Pagina 10 897931 De ce? Pentru ca ati condus ancheta exemplar si ati facut oamenii sa aiba incredere in judecata dvs si sa va urmeze. Rari asa politisti , dom'ne.
Asadar, votez Marius
Sus In jos
Arwen
Elf of Rivendell
Elf of Rivendell
Arwen


feminin
Numarul mesajelor : 165
Varsta : 45
Stare de spirit : Importanta
Data de inscriere : 24/11/2008

Mafia City (2) - Resurrection - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: Mafia City (2) - Resurrection   Mafia City (2) - Resurrection - Pagina 10 Icon_minitimeMier Dec 10, 2008 4:25 am

..Si daca n-am dreptate, te-am tras dupa mine in groapa. affraid
Nu stiu daca vom castiga sau daca vom pierde, insa un lucru stiu sigur: imi pare rau ca am inmormantat-o de vie pe celena..Sad
Totusi, ma consolez cu gandul ca ea a fost unul dintre cei mai utili cetateni ai oraselului, deci, inainte sa moara, ea si-a indeplinit misiunea cu succes. Cele doua criminale au folosit-o pe post de paravan si treaba asta a deschis politiei romane calea catre barlogul lor.
Pentru mine, celena a devenit in seara asta, din martir, erou! Like a Star @ heaven
Sus In jos
https://mafiacity.forumgratuit.ro
Marius
An Hard Staff: ME!
An Hard Staff: ME!
Marius


masculin
Numarul mesajelor : 43
Varsta : 33
Localizare : Departeee
Stare de spirit : Stress!
Data de inscriere : 04/12/2008

Mafia City (2) - Resurrection - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: Mafia City (2) - Resurrection   Mafia City (2) - Resurrection - Pagina 10 Icon_minitimeMier Dec 10, 2008 11:06 am

Arwen a scris:
Am revenit cu partea a doua a analizei.

3. Marius...Complicata situatie!

Inainte de a analiza situatia lui Marius, tin sa fac niste precizari: Stiu sigur ca Marius nu si-a primit rolul la timp pentru ca in privat l-am apostrofat destul de tare pe Queeditch pentru aceasta gafa iar el a recunoscut ca asa a fost, n-a incercat sa fuga din calea nervilor mei. Daca Marius se dovedeste a fi criminal, tarasenia de mai sus m-a indus in eroare. Motivele le-am explicat anterior cand am insistat ca Marius este cetatean - primarul nu-i spusese rolul si nu fusese contactat de nicio echipa.
Queeditch este pentru prima data primar in acest joc si, fiind putin luat pe sus de noua functie, a omis chiar sa-mi spuna si mie cu cine sunt in echipa. Nu a fost rea intentie, pur si simplu nu era obisnuit cu noul rol si cu toate atributiile lui. Abia dupa ce l-am intrebat eu cine este colegul meu din politie si-a dat seama ca a uitat sa-mi spuna atat mie, cat si celuilalt politist. Probabil la fel s-a intamplat si in cazul echipei lui Marius, daca Marius avea echipa... Exclamation
Este o supozitie.

Si-acum, sa trecem la analiza faptelor...

In prima seara, cand doi criminali depistati deja voteaza celena, Marius vine fluierand si ma voteaza pe mine spunand ca sunt lingusitoare Laughing si killeritza!
Evident, eu n-am lingusit pe nimeni, ba din contra, am declarat ca toti sunt suspecti. Bazandu-ma pe teoria cu rolul lui de cetatean, am crezut ca Marius vrea doar sa condimenteze jocul atunci si chiar l-am considerat amuzant, mai ales ca pe mine nu ma votase nimeni, deci nu eram in pericol. Totusi, un element de stranietate tot isi facuse loc pe-acolo. Acum, cand stim ca celena a fost cetatean, elementul de stranietate din postul lui marius a inceput sa flipaie intens sub ochii mei. Daca Marius e criminal, in acel moment el tocmai a creat o diversiune...Voteaza diferit de rifka si corinne si ptr ca nu are argumente impotriva mea, baga unele inventate, dar simpatice.

Dupa care Marius face niste glume cu laura, o acuza putin si voteaza relaxat celena, la balotaj.
Dupa care...Marius vine si spune ca nu intelege de ce apar doi oameni in necrolog...celena si war. Practic, Marius vrea sa sugereze faptul ca n-a inteles regulamentul! Foarte, foarte bine...daca Marius e criminal, pana aici, jocul lui este asa cum am spus acum vreo 30 ore - desavarsit.
Dupa care...Marius nu mai posteaza nimic toata ziua. Nu tu o analiza, nu tu o parere, nu tu o lista cu suspecti, nimic. Nu se leaga de vorbele nimanui. Practic, Marius nu se implica in nimic. Poate pentru ca rolul lui cere discretie..?
Dupa care...eu ies la rampa cu ancheta si Marius, brusc stie regulamentul (din moment ce n-a mai pus intrebari referitoare la actiunea mea care, fie vorba intre noi, era o chestie total noua pentru el care juca ptr prima oara acest joc), brusc nu mai e cetatean bulversat, brusc intelege ca rifka ne induce in eroare..si tot brusc, o voteaza. Pana atunci n-a avut nicio parere despre postarile de pe forum, repet.
Mai mult, Marius devine umbra mea. Atentie, Marius nu lupta alaturi de mine in dezbaterile de pe forum, ci devine umbra mea. Ceea ce e o mare diferenta. Si este o atitudine foarte dubioasa in cazul in care teoria mea cu rolul lui de cetatean pica. Pentru ca Marius nu este cu mine in echipa!


Deci ce avem pana aici?

1. Marius NU este politist.
2. Marius NU se implica.
3. Marius este un jucator simpatic si foarte discret. Asa cum trebuie sa fie un criminal ca sa duca jocul pana la capat.







Salut cityzeni ...
Se pare ca aseara nu am putut intra in oras datorita controalelor drastice impuse de catre conducere.
Asadar ... am analizat analiza facuta de domnisoara politist Arwen si am constatat ca se inseala amarnic in privinta
mea si dupa un text de 999999999 pagini mai trage si alti cetateni onorabili in spatele afirmatiei ei inselatoare...
Dr. politist , un criminal nu ar sta niciodata in umbra riscand sa fie prins ci iese la atac .... superstition


PS: Nu cred ca un criminal este simaptic!
Sus In jos
http://www.kissmykiss.com
Queeditch
Ciudatul
Queeditch


Numarul mesajelor : 55
Data de inscriere : 25/11/2008

Mafia City (2) - Resurrection - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: Mafia City (2) - Resurrection   Mafia City (2) - Resurrection - Pagina 10 Icon_minitimeMier Dec 10, 2008 12:00 pm

Anunt

Urnele de vot se inchid la ora 22 (ora Ro).
Sus In jos
Marius
An Hard Staff: ME!
An Hard Staff: ME!
Marius


masculin
Numarul mesajelor : 43
Varsta : 33
Localizare : Departeee
Stare de spirit : Stress!
Data de inscriere : 04/12/2008

Mafia City (2) - Resurrection - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: Mafia City (2) - Resurrection   Mafia City (2) - Resurrection - Pagina 10 Icon_minitimeMier Dec 10, 2008 12:10 pm

Laura ... nu te mai ascunde in spatele lui Arwen ... faci pe cetateanul nevionvat!
Nu pot scrie 99999 de pagini pentru ca timpul imi este putin ... asa ca..:


Votez Laura! bounce bounce
Sus In jos
http://www.kissmykiss.com
celena
Red Rose
Red Rose



feminin
Numarul mesajelor : 112
Varsta : 43
Stare de spirit : higher and higher
Data de inscriere : 25/11/2008

Mafia City (2) - Resurrection - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: Mafia City (2) - Resurrection   Mafia City (2) - Resurrection - Pagina 10 Icon_minitimeMier Dec 10, 2008 12:15 pm

domnilor politisti, prindeti criminalul ramas ....sa se faca lumina in orasel!
Sus In jos
Rebishor
Cetatean treaz
Cetatean treaz
Rebishor


Numarul mesajelor : 56
Data de inscriere : 25/11/2008

Mafia City (2) - Resurrection - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: Mafia City (2) - Resurrection   Mafia City (2) - Resurrection - Pagina 10 Icon_minitimeMier Dec 10, 2008 12:31 pm

celena..criminalul este prins demult..asteptam doar sa se faca ora sa-l facem sa plateasca pt faptele sale Mad
Sus In jos
Arwen
Elf of Rivendell
Elf of Rivendell
Arwen


feminin
Numarul mesajelor : 165
Varsta : 45
Stare de spirit : Importanta
Data de inscriere : 24/11/2008

Mafia City (2) - Resurrection - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: Mafia City (2) - Resurrection   Mafia City (2) - Resurrection - Pagina 10 Icon_minitimeMier Dec 10, 2008 3:54 pm

Marius, imi pare rau...dintre tine si Rebishor, ea parea mai curata, de-asta votul meu s-a indreptat spre tine..
In plus, cum o poti acuza tocmai pe Laura cand ea a fost trimisa la balotaj acum 2 seri de catre criminali? Ti-ai pierdut si ultima farama de credibilitate prin votul asta. Mad
Imi pastrez votul pentru ca nu mai am dubii in privinta ta. Esti criminal. Mafia City (2) - Resurrection - Pagina 10 514738
Sus In jos
https://mafiacity.forumgratuit.ro
Rebishor
Cetatean treaz
Cetatean treaz
Rebishor


Numarul mesajelor : 56
Data de inscriere : 25/11/2008

Mafia City (2) - Resurrection - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: Mafia City (2) - Resurrection   Mafia City (2) - Resurrection - Pagina 10 Icon_minitimeMier Dec 10, 2008 5:30 pm

votez marius
Sus In jos
Arwen
Elf of Rivendell
Elf of Rivendell
Arwen


feminin
Numarul mesajelor : 165
Varsta : 45
Stare de spirit : Importanta
Data de inscriere : 24/11/2008

Mafia City (2) - Resurrection - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: Mafia City (2) - Resurrection   Mafia City (2) - Resurrection - Pagina 10 Icon_minitimeMier Dec 10, 2008 7:40 pm

Pfff...nu se poate termina totul mai repede? Pierdem vremea. No
Deja am votat toti si nu cred ca se mai schimba ceva pana la 22:00...
Sus In jos
https://mafiacity.forumgratuit.ro
celena
Red Rose
Red Rose



feminin
Numarul mesajelor : 112
Varsta : 43
Stare de spirit : higher and higher
Data de inscriere : 25/11/2008

Mafia City (2) - Resurrection - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: Mafia City (2) - Resurrection   Mafia City (2) - Resurrection - Pagina 10 Icon_minitimeMier Dec 10, 2008 8:20 pm

mafiotule, n-ai nici o sansa...preda-te!!
Sus In jos
Queeditch
Ciudatul
Queeditch


Numarul mesajelor : 55
Data de inscriere : 25/11/2008

Mafia City (2) - Resurrection - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: Mafia City (2) - Resurrection   Mafia City (2) - Resurrection - Pagina 10 Icon_minitimeMier Dec 10, 2008 9:59 pm

Arwen, Laura si Rebishor voteaza Marius.

Marius voteaza Laura.
Sus In jos
Queeditch
Ciudatul
Queeditch


Numarul mesajelor : 55
Data de inscriere : 25/11/2008

Mafia City (2) - Resurrection - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: Mafia City (2) - Resurrection   Mafia City (2) - Resurrection - Pagina 10 Icon_minitimeMier Dec 10, 2008 10:00 pm

Stop Vot!
Sus In jos
Queeditch
Ciudatul
Queeditch


Numarul mesajelor : 55
Data de inscriere : 25/11/2008

Mafia City (2) - Resurrection - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: Mafia City (2) - Resurrection   Mafia City (2) - Resurrection - Pagina 10 Icon_minitimeMier Dec 10, 2008 10:05 pm

Marius lucra la reparatia unei masini ridicate, astfel incat putea sa stea in picioare sub masina. Dintr-un avion a fost scapata o lada si aceasta a nimerit fix pe atelierul lui. Cum era mare si grea, a picat pe masina aceea, iar greutatea l-a doborat pe loc. Fiind ultimul criminal, n-a mai apucat sa comita crima planuita.


Ultima editare efectuata de catre Queeditch in Mier Dec 10, 2008 10:09 pm, editata de 1 ori
Sus In jos
Queeditch
Ciudatul
Queeditch


Numarul mesajelor : 55
Data de inscriere : 25/11/2008

Mafia City (2) - Resurrection - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: Mafia City (2) - Resurrection   Mafia City (2) - Resurrection - Pagina 10 Icon_minitimeMier Dec 10, 2008 10:06 pm

Castigatorii acestei editii sunt Arwen, Laura si Rebishor. Mafia City (2) - Resurrection - Pagina 10 897931

Felicitari! Smile
Sus In jos
Rebishor
Cetatean treaz
Cetatean treaz
Rebishor


Numarul mesajelor : 56
Data de inscriere : 25/11/2008

Mafia City (2) - Resurrection - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: Mafia City (2) - Resurrection   Mafia City (2) - Resurrection - Pagina 10 Icon_minitimeMier Dec 10, 2008 10:08 pm

uraaaaaaaa.. cheers
Sus In jos
Arwen
Elf of Rivendell
Elf of Rivendell
Arwen


feminin
Numarul mesajelor : 165
Varsta : 45
Stare de spirit : Importanta
Data de inscriere : 24/11/2008

Mafia City (2) - Resurrection - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: Mafia City (2) - Resurrection   Mafia City (2) - Resurrection - Pagina 10 Icon_minitimeMier Dec 10, 2008 10:09 pm

Ola, bombon! sunny
Sus In jos
https://mafiacity.forumgratuit.ro
Continut sponsorizat





Mafia City (2) - Resurrection - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: Mafia City (2) - Resurrection   Mafia City (2) - Resurrection - Pagina 10 Icon_minitime

Sus In jos
 
Mafia City (2) - Resurrection
Sus 
Pagina 10 din 12Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3 ... 9, 10, 11, 12  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» Mafia City (1) - First Edition
» Mafia City - Participanti si Rezultate
» Mafia City (3) - V for Vendetta /The murderous revenge!

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Mafia :: Cartierul general :: Mafia City-
Mergi direct la: