Mafia
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


Jocuri
 
AcasaAcasa  GalerieGalerie  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 Mafia City (2) - Resurrection

In jos 
+6
corinne
rifka
Rebishor
Marius
celena
Arwen
10 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, ... 10, 11, 12  Urmatorul
AutorMesaj
rifka
Cetatean treaz
Cetatean treaz
rifka


feminin
Numarul mesajelor : 35
Varsta : 47
Data de inscriere : 01/12/2008

Mafia City (2) - Resurrection - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Mafia City (2) - Resurrection   Mafia City (2) - Resurrection - Pagina 2 Icon_minitimeDum Dec 07, 2008 11:01 pm

pregatiri de craciun?
corinne, tu nu citesti presa? sper sa ne gaseasca craciunul in viata.. pale
Sus In jos
celena
Red Rose
Red Rose



feminin
Numarul mesajelor : 112
Varsta : 43
Stare de spirit : higher and higher
Data de inscriere : 25/11/2008

Mafia City (2) - Resurrection - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Mafia City (2) - Resurrection   Mafia City (2) - Resurrection - Pagina 2 Icon_minitimeDum Dec 07, 2008 11:56 pm

Arwen a scris:
Pfff...eu mi-am vazut rolul si deja m-am plictisit...

de ce draga?nu stii pe cine sa ataci inca? Laughing
Sus In jos
Rebishor
Cetatean treaz
Cetatean treaz
Rebishor


Numarul mesajelor : 56
Data de inscriere : 25/11/2008

Mafia City (2) - Resurrection - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Mafia City (2) - Resurrection   Mafia City (2) - Resurrection - Pagina 2 Icon_minitimeLun Dec 08, 2008 12:31 am

buna seara orashel!!! scuzati-mi intarzierea...ce mai face orashelul nostru drag??iar e in incurcatura?
Sus In jos
Arwen
Elf of Rivendell
Elf of Rivendell
Arwen


feminin
Numarul mesajelor : 165
Varsta : 45
Stare de spirit : Importanta
Data de inscriere : 24/11/2008

Mafia City (2) - Resurrection - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Mafia City (2) - Resurrection   Mafia City (2) - Resurrection - Pagina 2 Icon_minitimeLun Dec 08, 2008 1:16 am

celena a scris:
Arwen a scris:
Pfff...eu mi-am vazut rolul si deja m-am plictisit...

de ce draga?nu stii pe cine sa ataci inca? Laughing

Hmm... Exclamation
Cam dubioasa supozitie pentru o prima strigare..
Sa inteleg ca nu conteaza in curtea cui arunci pisica? Important e sa scapi tu de ea? Basketball
Sus In jos
https://mafiacity.forumgratuit.ro
laura
Cetatean treaz de-a binelea
Cetatean treaz de-a binelea



Numarul mesajelor : 71
Data de inscriere : 25/11/2008

Mafia City (2) - Resurrection - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Mafia City (2) - Resurrection   Mafia City (2) - Resurrection - Pagina 2 Icon_minitimeLun Dec 08, 2008 6:31 am

Buna dimineata...
Cine-i cel mai harnic cetatean? Eeeeeu. Partea proasta e ca va trebui sa astept sa se trezeasca oraselu...si la munca e plictiseala maaaaaaaaare! Haideti copii, trezirea!
Sus In jos
celena
Red Rose
Red Rose



feminin
Numarul mesajelor : 112
Varsta : 43
Stare de spirit : higher and higher
Data de inscriere : 25/11/2008

Mafia City (2) - Resurrection - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Mafia City (2) - Resurrection   Mafia City (2) - Resurrection - Pagina 2 Icon_minitimeLun Dec 08, 2008 9:31 am

Buna dimineata orasel!!! Sper sa avem parte toti de o zi...interesanta bounce
Sus In jos
laura
Cetatean treaz de-a binelea
Cetatean treaz de-a binelea



Numarul mesajelor : 71
Data de inscriere : 25/11/2008

Mafia City (2) - Resurrection - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Mafia City (2) - Resurrection   Mafia City (2) - Resurrection - Pagina 2 Icon_minitimeLun Dec 08, 2008 9:36 am

Oyyyy, s-a trezit un cetatean! Buna Celena, mergem la o cafea?Smile
Sus In jos
Marius
An Hard Staff: ME!
An Hard Staff: ME!
Marius


masculin
Numarul mesajelor : 43
Varsta : 33
Localizare : Departeee
Stare de spirit : Stress!
Data de inscriere : 04/12/2008

Mafia City (2) - Resurrection - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Mafia City (2) - Resurrection   Mafia City (2) - Resurrection - Pagina 2 Icon_minitimeLun Dec 08, 2008 9:40 am

Domnule primar,
Subsemnatule M.Marius , rog a-mi da odata rolul ala
din motiva ca aseara mi-ati lasat doar un msg informativ pe messenger.




PS: Sunt incepator !
Sus In jos
http://www.kissmykiss.com
Arwen
Elf of Rivendell
Elf of Rivendell
Arwen


feminin
Numarul mesajelor : 165
Varsta : 45
Stare de spirit : Importanta
Data de inscriere : 24/11/2008

Mafia City (2) - Resurrection - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Mafia City (2) - Resurrection   Mafia City (2) - Resurrection - Pagina 2 Icon_minitimeLun Dec 08, 2008 9:46 am

Buna dimineata cityzeni. Tin sa va anunt ca, pentru mine, toti sunteti suspecti, asa ca voi fi cu ochii in patru printre voi. Ia sa va vad. Care-i cetatean, care-i criminal? Vreau sa ma edific de la inceput, sa nu mai pierdem vremea.
Ce inseamna pentru tine, celena, "zi..interesanta?"
Sus In jos
https://mafiacity.forumgratuit.ro
celena
Red Rose
Red Rose



feminin
Numarul mesajelor : 112
Varsta : 43
Stare de spirit : higher and higher
Data de inscriere : 25/11/2008

Mafia City (2) - Resurrection - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Mafia City (2) - Resurrection   Mafia City (2) - Resurrection - Pagina 2 Icon_minitimeLun Dec 08, 2008 10:06 am

Arwen, nu gandi negativ...cum adica??toti suspecti? Razz
traiesti intr-un orasel cu lume suspecta Rolling Eyes
unii dintre noi suntem oameni cu intentii onorabile...si in final , stii cum se zice, toti sunt nevinovati pana la proba contrarie Neutral

bom

o zi interesanta poate insemna o zi plina de bucurii, surprize, plina de descoperiri de tot felul... Smile
Sus In jos
Arwen
Elf of Rivendell
Elf of Rivendell
Arwen


feminin
Numarul mesajelor : 165
Varsta : 45
Stare de spirit : Importanta
Data de inscriere : 24/11/2008

Mafia City (2) - Resurrection - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Mafia City (2) - Resurrection   Mafia City (2) - Resurrection - Pagina 2 Icon_minitimeLun Dec 08, 2008 10:40 am

Celena, foarte interesant ce spui tu aici...
Foarte interesant si faptul ca mai intai ai sarit sa dai cu piatra in primul venit (aka io), fara sa-ti pese ca poate nimeresti un cetatean onorabil (ceea ce, clar, e in detrimentul orasului) pentru ca mai tarziu sa vii si sa ma tragi de urechi facand trimitere, in numele tuturor, la prezumtia de nevinovatie. Hai, daca faceai uz de ea doar ptr tine, era una, dar sa-i consideri nevinovati pe toti...
Ca sa nu mai spun ca am impresia ca incerci sa-mi adormi constiinta cand ma sfatuiesti sa nu gandesc negativ.
Daca ai rol de cetatean, joci ca un criminal.
Daca ai rol de criminal, joci haotic.
Nu vreau sa lansez supozitii care sa te ingroape pentru ca e posibil sa fac o greseala nimerind si eu un cetatean onorabil in persoana ta.
Dar daca nu esti? Rolling Eyes
Sus In jos
https://mafiacity.forumgratuit.ro
Rebishor
Cetatean treaz
Cetatean treaz
Rebishor


Numarul mesajelor : 56
Data de inscriere : 25/11/2008

Mafia City (2) - Resurrection - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Mafia City (2) - Resurrection   Mafia City (2) - Resurrection - Pagina 2 Icon_minitimeLun Dec 08, 2008 10:47 am

neatza orashel..cata activitate de dimineatza, ceea ce nu ma face decat sa ma bucur pt ca cu cat discutam mai mult , cu atat suntem mai aproape de descoperirea criminalilor ce-au invadat linistitul nostru orashel
Sus In jos
celena
Red Rose
Red Rose



feminin
Numarul mesajelor : 112
Varsta : 43
Stare de spirit : higher and higher
Data de inscriere : 25/11/2008

Mafia City (2) - Resurrection - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Mafia City (2) - Resurrection   Mafia City (2) - Resurrection - Pagina 2 Icon_minitimeLun Dec 08, 2008 11:11 am

Arwen a scris:
Celena, foarte interesant ce spui tu aici...
Foarte interesant si faptul ca mai intai ai sarit sa dai cu piatra in primul venit (aka io), fara sa-ti pese ca poate nimeresti un cetatean onorabil (ceea ce, clar, e in detrimentul orasului) pentru ca mai tarziu sa vii si sa ma tragi de urechi facand trimitere, in numele tuturor, la prezumtia de nevinovatie. Hai, daca faceai uz de ea doar ptr tine, era una, dar sa-i consideri nevinovati pe toti...
Ca sa nu mai spun ca am impresia ca incerci sa-mi adormi constiinta cand ma sfatuiesti sa nu gandesc negativ.
Daca ai rol de cetatean, joci ca un criminal.
Daca ai rol de criminal, joci haotic.
Nu vreau sa lansez supozitii care sa te ingroape pentru ca e posibil sa fac o greseala nimerind si eu un cetatean onorabil in persoana ta.
Dar daca nu esti? Rolling Eyes

Arwen, trebuie sa intelegi ca in acest orasel sunt mai multi oameni onorabili, care incearca sa descopere fata nevazuta a unora...
s-a nimerit ca tu ai deschis gura prima., zicand ca te plictisesti....si nu am inteles cum te poti plictisi in acest orasel minunat,in care in fiecare zi se intampla ceva....
oamenii onorabili nu trebuie sa se plictiseasca,ci trebuie sa fie mereu atenti la toate detaliile din jur,mereu in alerta,dar sa-si pastreze gandirea pozitiva....
Hai la o cafea sa-ti explic mai multe Wink
Sus In jos
celena
Red Rose
Red Rose



feminin
Numarul mesajelor : 112
Varsta : 43
Stare de spirit : higher and higher
Data de inscriere : 25/11/2008

Mafia City (2) - Resurrection - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Mafia City (2) - Resurrection   Mafia City (2) - Resurrection - Pagina 2 Icon_minitimeLun Dec 08, 2008 11:13 am

buna dimineata rebishor! buna sa-ti fie inima Like a Star @ heaven
Sus In jos
laura
Cetatean treaz de-a binelea
Cetatean treaz de-a binelea



Numarul mesajelor : 71
Data de inscriere : 25/11/2008

Mafia City (2) - Resurrection - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Mafia City (2) - Resurrection   Mafia City (2) - Resurrection - Pagina 2 Icon_minitimeLun Dec 08, 2008 11:31 am

Hmmm...not very convincing. Suspect
Sus In jos
Arwen
Elf of Rivendell
Elf of Rivendell
Arwen


feminin
Numarul mesajelor : 165
Varsta : 45
Stare de spirit : Importanta
Data de inscriere : 24/11/2008

Mafia City (2) - Resurrection - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Mafia City (2) - Resurrection   Mafia City (2) - Resurrection - Pagina 2 Icon_minitimeLun Dec 08, 2008 11:33 am

celena a scris:

Arwen, trebuie sa intelegi ca in acest orasel sunt mai multi oameni onorabili, care incearca sa descopere fata nevazuta a unora...
s-a nimerit ca tu ai deschis gura prima., zicand ca te plictisesti....si nu am inteles cum te poti plictisi in acest orasel minunat,in care in fiecare zi se intampla ceva....
oamenii onorabili nu trebuie sa se plictiseasca,ci trebuie sa fie mereu atenti la toate detaliile din jur,mereu in alerta,dar sa-si pastreze gandirea pozitiva....
Hai la o cafea sa-ti explic mai multe Wink

Pai...numai cine are rol de cetatean respectabil intelege cum se poate plictisi. Pentru ca e singur.
Dar ai dreptate, viata in orasel a devenit dintr-odata palpitanta. Wink
Sus In jos
https://mafiacity.forumgratuit.ro
Arwen
Elf of Rivendell
Elf of Rivendell
Arwen


feminin
Numarul mesajelor : 165
Varsta : 45
Stare de spirit : Importanta
Data de inscriere : 24/11/2008

Mafia City (2) - Resurrection - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Mafia City (2) - Resurrection   Mafia City (2) - Resurrection - Pagina 2 Icon_minitimeLun Dec 08, 2008 11:41 am

Primare, dormi in papuci? king
Asteptam lista cu sanctiunile si ora la care se inchid urnele de vot. Nu de alta, dar deja e anarhie in orasel.
Sus In jos
https://mafiacity.forumgratuit.ro
celena
Red Rose
Red Rose



feminin
Numarul mesajelor : 112
Varsta : 43
Stare de spirit : higher and higher
Data de inscriere : 25/11/2008

Mafia City (2) - Resurrection - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Mafia City (2) - Resurrection   Mafia City (2) - Resurrection - Pagina 2 Icon_minitimeLun Dec 08, 2008 11:43 am

cred ca primarul a serbat azi noapte prima zi in primarie.. Laughing
asa ca....oameni buni, putina indulgenta pt el... bounce
Sus In jos
Arwen
Elf of Rivendell
Elf of Rivendell
Arwen


feminin
Numarul mesajelor : 165
Varsta : 45
Stare de spirit : Importanta
Data de inscriere : 24/11/2008

Mafia City (2) - Resurrection - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Mafia City (2) - Resurrection   Mafia City (2) - Resurrection - Pagina 2 Icon_minitimeLun Dec 08, 2008 11:53 am

Io-s foarte buna prietena cu primaru' ca in privinta lui stiu clar ca-i onorabil. Si tocmai de-aia imi permit sa ma trag de sireturi cu el.
Sus In jos
https://mafiacity.forumgratuit.ro
laura
Cetatean treaz de-a binelea
Cetatean treaz de-a binelea



Numarul mesajelor : 71
Data de inscriere : 25/11/2008

Mafia City (2) - Resurrection - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Mafia City (2) - Resurrection   Mafia City (2) - Resurrection - Pagina 2 Icon_minitimeLun Dec 08, 2008 11:58 am

Prietena cu primaru zici ... Am si eu nevoie de o autorizatie de constructie - vreau sa-mi fac un palat ca a lu Becali- crezi ca putem aranja ceva? Hai ca nu degeaba...dau un vin "Babanu" (sau "Bibanu" , cum naiba i-o zice). Mafia City (2) - Resurrection - Pagina 2 145240
Sus In jos
celena
Red Rose
Red Rose



feminin
Numarul mesajelor : 112
Varsta : 43
Stare de spirit : higher and higher
Data de inscriere : 25/11/2008

Mafia City (2) - Resurrection - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Mafia City (2) - Resurrection   Mafia City (2) - Resurrection - Pagina 2 Icon_minitimeLun Dec 08, 2008 11:59 am

Arwen a scris:
Io-s foarte buna prietena cu primaru' ca in privinta lui stiu clar ca-i onorabil. Si tocmai de-aia imi permit sa ma trag de sireturi cu el.
perfect
da-i un telefon si cheama-l la post Laughing
Sus In jos
celena
Red Rose
Red Rose



feminin
Numarul mesajelor : 112
Varsta : 43
Stare de spirit : higher and higher
Data de inscriere : 25/11/2008

Mafia City (2) - Resurrection - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Mafia City (2) - Resurrection   Mafia City (2) - Resurrection - Pagina 2 Icon_minitimeLun Dec 08, 2008 12:00 pm

laura a scris:
Prietena cu primaru zici ... Am si eu nevoie de o autorizatie de constructie - vreau sa-mi fac un palat ca a lu Becali- crezi ca putem aranja ceva? Hai ca nu degeaba...dau un vin "Babanu" (sau "Bibanu" , cum naiba i-o zice). Mafia City (2) - Resurrection - Pagina 2 145240


asta e spaga pe fata
vezi ca te salta...cine trebuie pale
Sus In jos
Arwen
Elf of Rivendell
Elf of Rivendell
Arwen


feminin
Numarul mesajelor : 165
Varsta : 45
Stare de spirit : Importanta
Data de inscriere : 24/11/2008

Mafia City (2) - Resurrection - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Mafia City (2) - Resurrection   Mafia City (2) - Resurrection - Pagina 2 Icon_minitimeLun Dec 08, 2008 12:10 pm

laura a scris:
Prietena cu primaru zici ... Am si eu nevoie de o autorizatie de constructie - vreau sa-mi fac un palat ca a lu Becali- crezi ca putem aranja ceva? Hai ca nu degeaba...dau un vin "Babanu" (sau "Bibanu" , cum naiba i-o zice). Mafia City (2) - Resurrection - Pagina 2 145240


Pai de ce crezi ca suntem prieteni? Ptr ca suntem la fel de onorabili, deci spagile si aranjamentele nu tin nici la el, nici la mine.
Dar cu gandirea asta poti incerca la politisti si, io stiu, daca le si aduci vreun criminal pe tava, poate se indura IGP-ul si-ti face si tie cadou o camarutza intreaga.. Laughing
Sus In jos
https://mafiacity.forumgratuit.ro
celena
Red Rose
Red Rose



feminin
Numarul mesajelor : 112
Varsta : 43
Stare de spirit : higher and higher
Data de inscriere : 25/11/2008

Mafia City (2) - Resurrection - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Mafia City (2) - Resurrection   Mafia City (2) - Resurrection - Pagina 2 Icon_minitimeLun Dec 08, 2008 12:14 pm

constat cu ..mahnire, ca intentiile cetateanului Laura nu sunt foarte onorabile...in timp ce noi, cetatenii de baza, talpa orasului, muncim si strangem banut peste banut pt a ne cumpara un modest apartament, dansa umbla cu spagile sa-si faca vile si palate...
o intrebare:Laura, de unde ai atatia bani? Suspect
Sus In jos
Arwen
Elf of Rivendell
Elf of Rivendell
Arwen


feminin
Numarul mesajelor : 165
Varsta : 45
Stare de spirit : Importanta
Data de inscriere : 24/11/2008

Mafia City (2) - Resurrection - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Mafia City (2) - Resurrection   Mafia City (2) - Resurrection - Pagina 2 Icon_minitimeLun Dec 08, 2008 12:14 pm

Opa..celena, incepem sa gandim la fel. O fi de bine, o fi de rau...Sunt doua variante:

1. Ori esti de aceeasi parte a...orasului ca si mine, adica sustii lupta impotriva faradelegilor. Mafia City (2) - Resurrection - Pagina 2 145240 Mafia City (2) - Resurrection - Pagina 2 84551
2. Ori ai intrat in mintea mea, ca orice asasin periculos! affraid Mafia City (2) - Resurrection - Pagina 2 813202
Sus In jos
https://mafiacity.forumgratuit.ro
Continut sponsorizat





Mafia City (2) - Resurrection - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Mafia City (2) - Resurrection   Mafia City (2) - Resurrection - Pagina 2 Icon_minitime

Sus In jos
 
Mafia City (2) - Resurrection
Sus 
Pagina 2 din 12Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, ... 10, 11, 12  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» Mafia City (1) - First Edition
» Mafia City - Participanti si Rezultate
» Mafia City (3) - V for Vendetta /The murderous revenge!

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Mafia :: Cartierul general :: Mafia City-
Mergi direct la: